DOVOLENÁ V POHODĚ

IRSKÝ EVERGREEN

kufr pdf

Termín:10.08. (Čt) - 16.08. (St) 2023

změnit termín

Délka pobytu:7 dní, 6 nocí

ID hotelu:904163

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 36 800 Kč

Poloha

Již tradiční poznávací program zpříjemněný nenáročnými procházkami. Ubytování v hotelech, každý den vynikající večeře v ceně zájezdu. 

Stejně nestárnoucí jako populární píseň, věčně svěží, čerstvé a stále zelené, takové je pravé Irsko. Opět vám jej nabídneme z několika různých pohledů. Uvidíte historické budovy hlavního města, nezvyklou severskou přírodu na poloostrově Connemara, ohromující Mohérské útesy i příjemnou pohodu poloostrova a městečka Dingle. Nevynecháme ani prohlídku Dublinu, kde společně navštívíme katedrálu sv. Patrika a ve volném čase můžeme navštívit některé z mnoha pamětihodností nebo muzeí. V ceně zájezdu je výlet na Aranské ostrovy.  

V letošním roce se nám do programu podařilo díky výhodným letovým časům doplnit navíc prohlídku Glendalough a zahrad v Powerscourt.

Zdejšího počasí se neobávejte, přestože často prší nebo alespoň jemně mrholí, dokáže právě takové počasí navodit velice zajímavou atmosféru.

Program

1. den
Dopoledne odlet z Prahy do Dublinu. Z letiště se přesuneme do centra hlavního města Irska. Navštívíme národní katedrálu irské protestantské církve – katedrálu sv. Patrika, která je největším kostelem v celém Irsku. Budete moci spatřit známá místa jako irskou univerzitu Trinity College, nábřeží řeky Liffey, O´Connell Street, čtvrť Temple Bar a další. Volno v centru města, které můžete strávit dle svého uvážení. Potom se vydáme směrem na západ ostrova. Ubytování a večeře.
2. den
Dopoledne se vydáme do přístaviště Rossaveel. Výlet lodí na Aranské ostrovy - v ceně zájezdu. Trajektem přeplujeme na ostrov „Inis Mór“, velkou šikmou kamennou plošinu s obrovskými útesy na jedné straně a písečnými plážemi na straně opačné. Okružní projížďka autobusem po ostrově. Po návratu do přístaviště odjezd na ubytování. Večeře.
3. den
 Tento den strávíme v oblasti Connemara s úžasně rozlehlou a divokou krajinou, které dominují dva horské hřebeny národního parku. Během dne navštívíme opatství Kyllemore Abbey, romanticky vyhlížející stavbu na břehu jezera, obehnanou hradbami s cimbuřím a krásnými zahradami. Podnikneme procházku v NP Connemara. Trasy jsou odstupňovány dle náročnosti, a tak si vybere každý. Přejezd do města Galway, které je považováno za centrum kultury a zábavy západního pobřeží. Krátká prohlídka města, ubytování a večeře.
4. den
 Oblastí Burren, která je tvořena zvrásněným vápencovým povrchem, se přesuneme k jednomu z nejznámějších míst Irska – Mohérským útesům, které se tyčí až do výšky 200 m n. m. Poté navštívíme středověkou tvrz Bunratty Castle, která byla postavena na strategickém místě nedaleko Limericku, při ústí řeky Shannon. Součástí areálu je také skanzen popisující život v Irsku v 19. století. Přejezd na ubytování, večeře.
5. den
 Podnikneme okružní jízdu „Ring of Dingle“ po pobřeží stejnojmenného poloostrova, který si vás jistě získá nejen krásnými výhledy na moře, strmými pastvinami a divokými útesy, ale i svými majestátnými horami. Během dne se zastavíme v malebném rybářském městečku Dingle, na pláži Inch, navštívíme nejlépe dochované oratorium v Irsku Gallarus Oratory a podnikneme nenáročnou procházku. Ubytování a večeře.
6. den
 Ráno se projdeme krásným parkem a zahradami opatství Mucross House na břehu jezera Lough Leane. Lze dojít až k malému vodopádu Torc Waterfall. Poté budeme pokračovat k Rock of Cashel – nejzachovalejšímu románskému kostelu v Irsku se zbytky obří katedrály a věžovým hradem. Odjezd na ubytování. Večeře.
7. den
 Dopoledne se přesuneme do Glendalough (Údolí dvou jezer), kde si prohlédneme trosky katedrály a jednu z nejzachovalejších válcových věží v Irsku. Můžete se projít podél jezera. Naší další zastávkou budou zahrady Powerscourt, které byly založeny ještě ve viktoriánském období a určitě patří k nejhezčím v Irsku. Poté se přesuneme na letiště a večer odletíme do Prahy (přílet kolem půlnoci).
Cena zahrnuje
letenku Praha – Dublin a zpět vč. let. tax ve výši 7 000 Kč
dopravu autobusem 
6x ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
6x snídaně, 6x večeře 
průvodce
výlet na Aranské ostrovy - trajekt a okruh autobusem po ostrově 
cestovní pojištění UNIQA K10S (mj. na stornopoplatky nejen při onemocnění, ale také z důvodu nařízené karantény před cestou do zahraničí, léčebné výlohy a to vč. onemocnění COVID-19).
Cena nezahrnuje
vstupné cca 80 EUR
další výše neuvedené služby
případné náklady spojené s testováním 
Slevy
věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou
34960 Kč, Slevněná časově omezená cena: 34960 Kč (z původní ceny 36800 Kč sleva 5 %, zbývá 67 dnů, platí do 9. 2. 2023, u termínu 02BC.231008)
Fakultativně
1lůžkový pokoj - 5400 CZK

Podobné zájezdy

IRSKÝ EVERGREEN

destinace: Irsko, Poznávací zájezdy - Irsko, Irsko

termín:10.08. (Čt) - 16.08. (St) 2023 (7 dní, 6 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

IRSKÝ EVERGREEN
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: CALYPSO TRAVEL s.r.o. IČO: 25850016
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...