Nákupy v Polsku

Jednodenní zájezdy autobusem do Polska do městečka Kudova Zdrój za nákupy v místní tržnici.

Termín: 2x ročně – na jaře a na podzim (dle dohody), oznámení také na vývěsce ve výloze CA NONA
VŠECHNY TERMÍNY JSOU PROZATÍM ZRUŠENY Z DŮVODU COVID-19

Doprava: autobus

Odjezd: Ledeč nad Sázavou - z Husova náměstí v 6: 00 hod. od Výběru

Návrat: odjezd z Kudova Zdrój ve 13:00 hod. z tržiště

Cena: 250,- Kč/os.

TourOperátor: CA NONA


Popis místa:

POLSKO - KUDOVA ZDRÓJ

Městečko je zajímavé z mnoha důvodů (lázně, aquapark, lázeňský park, a pod.), avšak nejčastějším cílem je zde tržnice. Tak tedy několik zkušeností z jejích návštěv.

Můžete zde sehnat různé zboží, od textilu, oblečení, bytových doplňků z proutí, záclony, nádobí až po živé květiny. Pánové ocení nabídku rybích produktů včetně uzených makrel a typické masné či sýrové výrobky. Ale najdou zde i stánky s nářadím, díly a doplňky na auta nebo elektronikou za výprodejní ceny.
Za podstatně nižší ceny je zde k sehnání zelenina a ovoce na zavaření. Mnoho žen zde nakupuje i takové zboží, jako jsou másla, tuky, džemy i brusinková šťáva, lahůdky z ryb nebo kosmetiku z kozího mléka.

Trhy jsou v provozu st- ne (7-17 hod.). Je třeba počítat s tím, že sobota je nejfrekventovanější den a bývá velmi rušná. Obzvláště velká návštěvnost je potom v období Velikonoc, dušiček a v adventu. Ve slabých dnech musíte naopak počítat s tím, že jednotlivé stánky jsou postupně uzavírány již od 13 hodin i když zavírací doba tržiště je denně v 17 hodin.

Platit je možné v českých korunách nebo ve zlotých. Jedete-li jenom na trhy, zloté nepotřebujete (směnárny se nacházejí hned u hranic nebo v městečku).