Dovolená Turecko

Zájezdy do Turecka jsou aktuální nejen v létě. Sezóna zde trvá až do poloviny října, zejména na Turecké riviéře a Side.

Turecko celkově nabízí nejen historicky vyhlášená antická města, orientální atmosféru, ale také bohatý podmořský svět. Čím dál více sem turisté jezdí za absolvováním potapěčského kurzu. Střediska vhodná pro potápěče jsou například Turecká riviéra, Antalya, Fethiye, Bodrum, Marmaris, Alanya, Kas a Gallipoli. Důvodem je zejména je čistá voda a nádherné mořské dno. Díky čistotě vody je viditelnost podmořského světa více než uspokojivá a ke shlédnutí jsou mnohá hejna pestrobarevných ryb, ale také mořských želv či savců, jako jsou například delfíni. Ti zde představují běžnou atrakci při projížďce na lodi, nebo šnorchlování, či potápění.
Další možností jsou 3 národní parky, jako je Národní park Termessos, kde si můžete prohlédnout ruiny starověkého města. Další dva nesou název Olimpos a Köprülü, který nabízí oblíbené koupání v tajemném kaňonu.
Určitě stojí zato se vydat do jedné z místních čajoven. Už samotná příprava je velmi zajímavá. Čaj se připravuje ve dvou na sobě stojících konvicích, přičemž v jedné se vaří voda a v druhé se praží čaj. Výsledkem je velmi silný čajový koncentrát, který se má ředit horkou vodou. V nabídce ovocných čajů je hlavně jablečný čaj. Jako tradiční nápoj se podává Aryan, který má nakyslou, mléčnou chuť.