Západní Ukrajina a východní SlovenskoLevoča (UNESCO) – Hervartov (UNESCO) – Bardějov (UNESCO) – Ladomirová (UNESCO) – Lvov (UNESCO) – Koločava – Užhorod - Košice

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma: Praha, Brno, Jihlava, Velká Bíteš, Velké Meziříčí

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách na Slovensko. Naší první zastávkou bude Levoča, perla spišské koruny, jejíž historické centrum je zapsáno na listině UNESCO. Po procházce centrem si prohlédneme jeden z největších gotických oltářů mistra Pavla z Levoče. Poté odjedeme do Hervartova, malé obce, kde stojí další památka ze seznamu UNESCO – vzácný dřevěný římskokatolický kostel sv. Františka z Assisi. Naší poslední zastávkou bude Bardějov, kde si prohlédneme centrum a středověké městské opevnění s baštami, starobylé náměstí s radnicí a baziliku minor s 11 gotickými oltáři. Město bylo pro svou unikátnost zapsáno na seznam UNESCO. Ubytování.
2. den: Po snídani se zastavíme u dřevěného pravoslavného kostelíka v obci Ladomirová, který je na seznamu UNESCO. Poté pojedeme přes Dukelský průsmyk, známý z 2. světové války, kdy zde probíhala operace, při které zahynulo nebo bylo zraněno až 8 500 sovětských a 6 500 československých bojovníků, na Przemysl, která je (po Krakově) druhým nejstarším polským městem. V podvečer přijedeme na Ukrajinu, abychom se ubytovali ve Lvově. Nocleh.
3. den: Po snídani se budeme věnovat prohlídce pozoruhodného Lvova, hlavního města západní Ukrajiny. Město bylo součástí Polska i Rakousko-Uherska. Jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Lvov je také důležitým duchovním střediskem. Své katedrály tu má řeckokatolická, římskokatolická i arménská církev. V roce 2001 navštívil město papež Jan Pavel II. Prohlédneme si památkovou rezervaci, uvidíme všechny tři katedrály, renesanční kapli Boimů i čtvercové náměstí s radnicí a památnými renesančními a městskými domy. Nocleh.
4. den: Po snídani pojedeme ze Lvova horskou oblastí přes poloninu Boržava a kolem poledne přijedeme na Koločavu nazývanou turistickou „čechárnou“ v Zakarpatí. Po prohlídce minimuzea Ivana Olbrachta, které se nachází v místní škole, se občerstvíme borščem a pivem nebo nealko nápojem v bývalé četnické stanici, kde je dnes místní hospoda. Před odjezdem se ještě podíváme k hrobu Nikoly Šuhaje i k hrobu jeho ženy Eržiky i k dřevěnému kostelíku sv. Ducha. Zbytek dne strávíme v nádherném prostředí Siněvirského národního parku. Zbude-li nám čas, navštívíme cestou do našeho horského hotelu „rehabilitační centrum“ černých medvědů.
5. den: Po snídani již pojedeme krásnou karpatskou hornatou krajinou s malebnými výhledy na pasoucí se koně i starobylé chalupy do Užhorodu a zamíříme do krajanského klubu Tomáše Garyka Masaryka. Poté se podíváme do čtvrti Malé Galago, kde stojí staré vládní a obytné budovy postavené československou vládou ve 20. a 30. letech minulého století. Budovy jsou často postaveny ve funkcionalistickém stylu a připomínají Malé Dejvice. V centru se projdeme kolem řeckokatolické katedrály s hradní čtvrtí, již vévodí hradní tvrz ze 13. století. V individuálním volnu budeme moci navštívit užhorodský skanzen lidové architektury, kde se nachází 30 tradičních dřevěných stavení přemístěných ze Zakarpatí nebo navštívit hradní tvrz. Ubytujeme se poblíž centra. Večer se projdeme městem s množstvím kaváren a promenádní atmosférou na večeři, která je zajištěna pro zájemce v typické vinárně.
6. den: Po snídani a po překročení hranic, se již vydáme směrem na Slovensko, abychom se zastavili v historickém centru Košic, druhém největším slovenském městě. Během naší procházky nádherně renovovanou památkovou rezervací s domy a paláci z období gotiky, baroka a secese s kouzelnou pěší zónou a vodotrysky v centrálním parčíku i my pochopíme, proč bylo toto město vybráno za Evropské hlavní město kultury pro rok 2013 spolu s francouzským Marseille. Centru dominuje největší gotická slovenská katedrála sv. Alžběty. Cestou domů se ještě zastavíme na nákup domácích sýrů. Do Brna přijedeme ve večerních hodinách, následně do Prahy.

18.08. - 23.08.20 úterý - neděle
snídaně autokarem (Praha)
9 990 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -200 Kč)

Cena zahrnuje

 • 5 ubytování
 • 5 snídaní
 • dopravu luxusním autokarem
 • boršč s nápojem v Koločavě
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu, vstupy, fakultativní služby cca 75 EUR a 400 UAH
 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 250 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3500 Kč)
 • 4 večeře (příplatek: 1190 Kč)
 • svoz Frýdek Místek, Hranice na Moravě, Nový Jičín, Ostrava (příplatek: 500 Kč)
 • svoz Kroměříž, Přerov, Zlín (příplatek: 400 Kč)
 • svoz Hodonín, Prostějov, Strážnice (příplatek: 300 Kč)