Litva - Národní parky Litvy na kolePříjemné toulání na kolech mírně zvlněnou krajinou Litvy. Navštívíme vesničky s tradiční lidovou architekturou, nahlédneme do života obyvatel i starých způsobů hospodaření. V národních parcích pojedeme malebnou krajinou litevské vysočiny se severskými lesy a stovkami jezer, zastavíme se na místech bobřích hradů, projdeme a projedeme naučné stezky a podíváme se do skanzenů. Cestu si zpestříme při plavbě na veslových člunech mezi nespočtem jezer, abychom zase v sedlech vyrazili za romantikou dřevěných kostelů a vodních mlýnů.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel

5x ubytování v hotelu v 2lůžkových pokojích (lze i třílůžkové)

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR přes Polsko do Litvy, N.P. TRAKAI - sídlo litevských knížat: vodní hrad. Hlavní město VILNIUS, okresní město Ignalina na hranici N.P. Aukštaitios.
3. den: KULIONYS - etnokosmologické centrum (hvězdárna - expozice, národní památník, vyhlídková věž aj.), LABANORAS - mohutná borovice - památný strom oblasti, jezera Baltis - prehistorické památky a AISETAS - nejdelší přírodní jezero v Litvě.
4. den: MEIRONYS - dřevěné plastiky. Odpočinkově podél jezer Lúšiai a Asalnai. "Hora" LADAKALNIS. Vodní mlýn a mohyla v Ginučiai. Etnografická vesnice v Salos. Palúša - botanická stezka.
5. den: jezero Almajos, Pakretuone. Pro zpestření nás čeká plavba na veslových člunech labyrintem jezer a říček krajinou s rozlehlými lesy, kde při troše štěstí lze spatřit orla, kormorána či vzácného bobra. Dřevěné lidové plastiky, "Tarzanův" ostrov, bobří hrad, jezero AIMAJAS. Palúše v národním parku Aukštaitios: dřevěný kostel z 18. století. Další den vodní mlýny, jezera Žeimenys - bobři, Kaltanenai s kostelem a zbytky panství u jezera. Reškuténai - muzeum.
7. den: na konci zájezdu navštěva národního parku TRAKAI - sídlo litevských knížat s kouzelným vodním hradem. Zastávka v Kaunasu - historické centrum. Průjezd Polskem, návrat do ČR.

01.08. - 08.08.21 neděle - neděle
polopenze autokarem (Praha)
11 790 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
01.08. - 08.08.21 neděle - neděle
polopenze autokarem (Brno)
11 790 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
08.08. - 15.08.21 neděle - neděle
polopenze autokarem (Praha)
11 690 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
08.08. - 15.08.21 neděle - neděle
polopenze autokarem (Brno)
11 690 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze, 5x ubytování v hotelu v 2lůžkových pokojích (lze i třílůžkové), půjčení lodí, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 360 Kč