Myanmar a ThajskoPřijměte pozvání do dvou úžasných buddhistických zemí, pravých klenotů jihovýchodní Asie. Pomalu se otevírající Myanmar si stále zachovává kouzlo turisty málo objevené destinace. Navzdory překotným změnám se tu dosud setkáme s unikátními prvky tradičního života. Navštívíme nejkrásnější pagody a chrámy, zastavíme se v královském městě Mandalaji a budeme žasnout nad dechberoucí vznešeností pugamských chrámů, které jsou nově od r. 2019 pod ochranou UNESCO. Turisty prověřené a oblíbené Thajsko má také stále co nabídnout: nesmírně přátelské a usměvavé obyvatele, fantastické jídlo a samozřejmě nádherné památky i rozmanitou přírodu, a pro zájemce též prodloužení v krásné tropické krajině jižního Thajska.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Barmě počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Rangún : přílet; dle časových možností krátká procházka večerním městem.
3. den: Rangún : 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější v zemi), obrovský Buddha v Chauktatgyi; trh Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum barmského života .
4. den:
5. den: Pugam : půldenní výlet k hoře Popa – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem, svatyně předbuddhistických natů ; dokončení prohlídky planiny chrámů – západ slunce nad Pugamem .
6. den: Pugam – Mandalaj : přelet do bývalého královského města – chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy v zemi, řemeslnické dílny; večer na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.
7. den: Mandalaj – Mingun : výlet s plavbou po řece Iravádí do Mingunu – pozůstatky největší plánované pagody světa , největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva .
8. den: Mandalaj – Bangkok : přelet do Thajska; Město andělů – dle času příletu procházka rušnými uličkami, či projížďka lodí po řece Chao Phraya .
9. den: Bangkok : překrásně zdobený areál Královského paláce , perly thajského chrámového umění – Wat Phra Keo (smaragdový Buddha) či Wat Traimit (zlatý Buddha); živá čínská čtvrť s obchůdky a rušnou atmosférou.
10. den: Bangkok – Ayutthaya – Lopburi : historický park s mnoha buddhistickými chrámy – pozůstatky metropole jedné z nejstarších a nejmocnějších říší JV Asie ; pokračování do Lopburi – prastaré chrámy obvykle obklopené houfy opic.
11. den: Ayutthaya – Kanchanaburi : přejezd do města se známým mostem přes řeku Kwai – návštěva historických míst spojených s 2. sv. válkou v krásné scenérii hornaté tropické krajiny.
12. den: Kanchanaburi : celodenní výlet vlakem po tzv. Železnici smrti (stavba v nelidských podmínkách si vyžádala životy až 100 000 válečných zajatců) – projížďka krásnou thajskou krajinou , nádherné kaskádovité vodopády Erawan se smaragdovými jezírky.
13. den: Kanchanaburi – Bangkok – Praha: ranní návštěva plovoucího trhu ; pokračování do Bangkoku a večer odlet, přílet do ČR 14. den. PRODLOUŽENÍ V JIŽNÍM THAJSKU:
14. den: Bangkok – Surat Thani – Khao Sok: přelet do Surat Thani v jižním Thajsku a přejezd do NP Khao Sok, projížďka lodí po řece a pozorování divokého života v džungli .
15. den: NP Khao Sok : celodenní nenáročný program v krásné tropické přírodě – bohatá flóra stálezeleného pralesa, zajímavá krasová krajina , říčky a vodopády , domov četných druhů zvířat .
16. den: Khao Sok – Krabi : přesun k moři v oblasti Krabi – plážové letovisko v krásné krasové krajině .
17. den: Krabi : celodenní odpočinek u moře s možností koupání, vodních sportů či individuálních výletů.
18. den: Krabi – Praha: odpoledne přesun na letiště a odlet přes Bangkok (případně přesun a odlet z Phuketu) zpět do vlasti, přílet do ČR 19. den.

říjen 2020

21.10. - 03.11.20 středa - úterý
snídaně letecky (Praha)
76 800 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)
21.10. - 08.11.20 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
84 800 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

leden 2021

21.01. - 03.02.21 čtvrtek - středa
snídaně letecky (Praha)
76 800 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)
21.01. - 08.02.21 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky (Praha)
86 800 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Rangún / Krabi (Phuket)–Praha (vč. všech poplatků)
 • 3x přelet (Rangún–Pugam–Mandalaj–Bangkok) + 1x v prodloužení (Bangkok–Surat Thani)
 • pronajaté mikrobusy
 • projížďka lodí v Bangkoku
 • výlet vlakem v Kanchanaburi
 • 11x hotel *** se snídaní (+ 4x hotel v prodloužení)
 • vstupy do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj – 5600 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 6200 Kč
 • myanmarské vízum – 1400 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 8800 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 9200 Kč