Maďarsko - Balatonské cyklostezkyMaďarské moře: sopky, víno, koupání
• pohodová cyklistika po pobřežních stezkách
• ***hotel v letovisku Badacsonytomaj
• koupání v jezeře i v termálech Hévíz
Pestře pojatý zájezd nabízí ideální kombinaci pohodové cyklistiky na kvalitních cyklostezkách okolo "maďarského moře" a komfortu hotelu s bazénem. Naše pobytové místo – Badacsonytomaj - je ideálním východiskem našich tras. Pojedeme po rovinatých cyklostezkách kolem balatonských letovisek na obou březích Balatonu, zajedeme do vesnic i vinic na sopečném severním břehu, kde vystoupáme na vyhlídkový vrchol. Trasy nám zpříjemní neodolatelné hospůdky–csárdy na trase. Balaton si užijeme i z paluby trajektu.

Povrch a profil: profil rovinatý, asfalt, cyklostezky a vedlejší silnice.

Poznámka: RELAXACE: v hotelu zdarma bazén a vířivka. TIP: návštěva jedinečného termálního jezera v Hévízu.

Stravování: snídaně

3x snídaně formou bufetu v hotelu. Oběd v četných restauracích, csárdách a sklípcích. Večeře lze zakoupit v hotelové restauraci.

Ubytování: hotel

3x ve 2–3lůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelu v obci Badacsonytomaj. 1lůžkový pokoj za příplatek 1350 Kč/os./pobyt. WiFi zdarma. Zdarma k dispozici bazén a vířivka. TIP: návštěva jedinečného termálního jezera v Hévízu.

Program zájezdu

1. den: přesun busem a odpolední etapa z Tapolcy přes vinařskou vesnici na svazích vulkánu Szent György k hradu Szigliget na poloostrově Balatonu a do pobytového Badacsonytomaj (30 km).
2. den: trajektem do Fonyód, na kolech přes Balatonmáriafürdö a letoviska na jižním břehu jezera do historického Keszthely. Odsud dále po cyklostezce podél severního břehu přes Balatongyörek do hotelu (60 km) nebo do Hévízu s možností koupele v termálním jezeře, do hotelu busem (40 km) nebo na kole (75 km).
3. den: okruh vesnicemi mezi vinohrady a sopečnými vrcholy přes Salföld k vulkánu Hegyestü s vyhlídkou, dále přes vesnice Köveskál, Kövágoörs, Révfülöp (52 km).
4. den: od hotelu po cyklostezce přes poloostrov Tihány do nejkrásnějšího letoviska severního břehu – Balatonfüred (45/55 km). Odjezd do ČR.

04.06. - 07.06.20 čtvrtek - neděle
snídaně autokarem (Praha)
7 350 Kč
cena za 4 dny (3 noci)
04.06. - 07.06.20 čtvrtek - neděle
snídaně autokarem (Brno)
7 350 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem vč. kola, ubytování, povlečení, snídaně, pobyt. taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné do termálů (cca 2800 HUF/os.) a trajekt přes Balaton (1500 HUF/os. + 1000 HUF/kolo) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje". Na většině míst lze platit v EUR, všude je dostatek směnáren na směnu EUR/HUF
  • 1lůžkový pokoj 1 350 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 140 Kč