Dánsko, ráj ostrovů a gurmánůKodaň, ostrovní metropole Dánska, kde se harmonicky snoubí historie, příroda, voda i pevnina. Kouzelné souostroví plné typicky dánských venkovských domků a hlavně zelený ostrov Møn s křídovými bílými útesy, plážemi a malými rybářskými přístavy. Můžete ochutnat místní speciality (maso i ryby), prožít bílé noci a lásku Dánů k přírodě a jídlu. Navštívíte sídlo dánských králů Frederiksborg i slavný Kronborg kam umístil Shakespeare svého Hamleta, muzeum Vikingů i slavné Dánské akvárium.

Poznámka: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu především vzhledem k počasí a aktuálním jízdním řádům trajektů.

Náročnost programu: Orientační ceny vstupného
KODAŇ: Rosenborg Slot zámek a klenotnice 115 DKK
projížďka lodí po kanálech v Kodani 95 DKK,
vyhlídka z válcové věže Rundetårn 25DKK
HELSINGOR, hrad Kronborg: 145 DKK
ROSKILDE: katedrála 60 DKK, Muzeum vikinských lodí 150 DKK
FREDERIKSBORG: zámek s parkem 75 DKK
Uvedené ceny jsou orientační podle roku 2018.
Získat skupinovou slevu lze jen vyjímečně. Slevu lze někdy získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.

Kapesné
Doporučujeme na vstupné min. 750 dánských korun, na jídlo alespoň 600 dánských korun.

Program zájezdu

1. den: odjezd z Prahy v 20 h (ÚL a po trase dle dohody, svoz od 6 osob za 300 Kč, HK a Pa, z Br za 400 Kč), transfer přes SRN
2. den: cesta Dánskem přes ostrovy Lolland a Falster na hlavní ostrov Sjaelland, KODAŇ, dánská přímořská metropole, socha Malá mořská víla, zámek AMALIENBORG SLOT (exteriéry), sídlo dánské královny Markéty II., královská stráž v uniformách s kožešinovými čepicemi, královský palác ROSENBORG SLOT, dříve letní sídlo dánských králů, korunovační klenoty, NYHAVN, starý přístav s kavárnami a starými loděmi i moderními jachtami, ubytováním, možnost večeře.
3. den: FREDERIKSBORG, bývalé letní sídlo dánské královské rodiny, bohatě zdobený interiér, zámecká kaple, kde se tradičně uděluje nejvyšší dánské vyznamenání Bílého slona, zámecký park, KRONBORG, Hamletův hrad (UNESCO), drama Williama Shakespeara, mohutné hradební valy, možnost indiv. prohlídky interiérů nebo prohlídka rybářského přístavu a městečka HELSINGOR, typické dánské uličky plné obchůdků, kaváren a restaurací, možnost ochutnat slavné SMOREBROD, dánské obložené chleby s dánským pivem přip. Snapsem nebo ochutnávka dánských piv, fakult. večeře.
4. den: KODAŇ, fakult. výlet lodí po kanálech - nejlepší způsob, jak poznat město, nedaleko se nachází dále bývalé královské sídlo CHRISTIANBORG (exteriéry), zámecká kaple, STROGET, hlavní pěší zóna protínající město, plno obchodů, kaváren a bavičů, katedrála, historické budovy univerzity, vyhlídka z válcové věže RUNDETARN až do Švédska, radnice, socha Hanse Christiana Andersena, dračí fontána, pocta dánské moderní architektuře a designu – Modrá planeta ZOO a Dánské národní akvárium (architekti 3XN, Norman Foster), podvečer čtvrť bývalé hippises Svobodné město CHRISTIANSHAVN, možnost večeře.
5. den: ROSKILDE, město založené v 10. stol. Vikingy (UNESCO), katedrála, místo posledního odpočinku dánských králů a královen, muzeum tradičních vikinských lodí, cesta na ostrov MON, turistika na bílých útesech MONS KLINT (varianty náročnosti) – křídové bílé útesy dosahují výšky až 128 metrů nebo jen pohodlně na horní vyhlídky a možnost posezení u kávy a skvělých dánských koláčů, KLINT HOLM, malý rybářský přístav, možnost koupání na písečných plážích, čerstvě uzené a marinované ryby a sýry, fakult. rybí oběd formou bohatého rybího bufetu, poslední pohledy na ostrovy BOGE, MON a FALSTER na rozloučenou, trajekt do Německa.
6. den: příjezd do ČR ráno.

01.07. - 06.07.21 čtvrtek - úterý
snídaně autokarem
10 990 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)
01.07. - 06.07.21 čtvrtek - úterý
snídaně autokarem (Praha)
10 990 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, trajekty a přejezdy mostů dle programu, 3x hotel, 3x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • fakult. akce vč. dopravy, vstupné (cca 600 DKK) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 2 900 Kč, neobsazení lůžko 2 900 Kč, 2x večeři na hotelu 1 900 Kč, oběd (bohatý rybí bufet či maso) 650 Kč, příplatek 500 Kč za zálohu na museum s korunovačními klenoty v zámku Rosenborg. pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 240 Kč