Japonsko - Jižní KoreaProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy. Odbavení 2 h před odletem.
2. den: PŘÍLET DO TOKIA: Přílet do Tokia, transfer do hotelu. Nocleh v Tokiu.
3. den: TOKIO: Snídaně. Celodenní prohlídka hlavního města Tokia. Tokio se rozprostírá v délce 130 km po dél celého zálivu, má kolem 28 milionů obyvatel a představuje největší měst ský konglomerát na světě. Navštívíte svatyni Meidži Džingu, okolí císařského paláce, areál Asakusa s chrámem bohyně Hase Kanon a tokijskou věž. Oběd. Prohlídku města zakončíte v moderním obchodním centru na Ginze. Nocleh v Tokiu.
4. den: NIKKÓ: Snídaně. Celodenní prohlídka hlavního města Tokia. Tokio se rozprostírá v délce 130 km po dél celého zálivu, má kolem 28 milionů obyvatel a představuje největší městský konglomerát na světě. Navštívíte svatyni Meidži Džingu, okolí císařského paláce, areál Asakusa s chrámem bohyně Hase Kanon a tokijskou věž. Oběd. Prohlídku města zakončíte v moderním obchodním cen tru na Ginze. Nocleh v Tokiu.
5. den: KAMAKURA – JOKOHAMA – TOKIO: Snídaně. Odjezd na celodenní výlet do Kamakury a Jokohamy. Pro hlíd ka chrámů v Kamakuře a známé bronzové sochy Buddhy Daibucu, jokohamské věže, parku Jamašita a ultra moderního centra Minato Mirai 21. Nocleh.
6. den: TOKIO – HAKONE – HORA FUDŽI – KJÓTÓ: Snídaně. Odjezd do Hakone, výlet lanovkou na Owakudani s horkými prameny a výhledem na posvátnou horu Fudži. Projížďka výletní lodí po horském jezeře Aši. V pozdním odpoledni odjezd šinkansenem do Kjóta. Nocleh.
7. den: NARA – ÓSAKA: Snídaně. Odjezd do města Nary. Návštěva parku s posvátnými jeleny s rozlohou 526 hektarů. Obdivu hodná je svatyně Kasuga a chrám Tódaidži s největší sochou Buddhy po cházející z 8. století. V odpoledních hodinách odjezd do Ósaky (návštěva ósackého hradu a plovoucí zahradní observatoře). Večer návrat do Kjóta, nocleh.
8. den: HRAD HIKONE - KJÓTO: Snídaně. Odjezd do města Hikone. Prohlídka místního hradu postaveného v období Edo počátkem 17. století. Dnes se jedná o pozůstatky jednoho z nejstarších původních hradů v Japonsku. Po prohlídce hradu navštívíte japonskou zahradu Genkyu-en. Cesta pokračuje do Kjóta, kde se nevšedním zážitkem se stává návštěva hradu Nidžo, jenž byl postaven ve druhé polovině 14.století jako součást residence šóguna. Nocleh v Kjótu.
9. den: KJÓTÓ: Snídaně. Celodenní prohlídka města Kjóta, které bylo hlavním městem v letech 794 až 1868 a patří mezi nejkrásnější japonská města. Prohlídka Zlatého pavilonu Kinkakudži, ležícího v typické japonské zahradě a svatyně Kijomizudera, odkud se rozprostírá výhled na Kjótó. Odpoledne odjezd do Fušimi, kde navštívíte sake muzeum a svatyni Fušimi Inari Tajša. Nocleh v Kjótu.
10. den: KJÓTÓ – SOUL: Snídaně. Odjezd na letiště Kansai. Odbavení. Odlet do Soulu. Přílet do Soulu v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Večer možnost návštěvy Korejské věže s výhledem na Soul. Nocleh.
11. den: SOUL: Snídaně. Celodenní prohlídka Soulu včetně paláce Kyongbokkung, sídla dynastie Čoson s pavilóny v korejských zahradách. V paláci se nachází folklórní muzeum s přehlídkou korejské kultury. Pokračování návštěvou pitoreskní uličky Insadong a buddhistického chrámu Čogyesa a svatyně Čongmyo, hlavní korejské svatyně předků, založené dynastií Čoson. Nocleh v Soulu.
12. den: SOUL – PCHANMUDŽOM – SOUL: Po snídani odjezd do městečka Paju ležící v blízkosti demarkační zóny s KLDR. Návštěva Imjingak parku, následuje třetí infiltrační tunel vyhloubený Severokorejci během války. Dále z pozorovatelny Dora nahlédnete za hranice Severní Koreje. Návrat do Soulu. Návtěva Lotte World Tower Seoul Sky - nejvyšší budovy v Jižní Koreji s panoramatickým výhledem na hlavní město. Nocleh.
13. den: SOUL – PRAHA: Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

květen 2022

05.05. - 17.05.22 čtvrtek - úterý
snídaně letecky (Praha)
106 990 Kč
cena za 13 dní (11 nocí)

červenec 2022

22.07. - 03.08.22 pátek - středa
snídaně letecky (Praha)
107 990 Kč
cena za 13 dní (11 nocí)

říjen 2022

06.10. - 18.10.22 čtvrtek - úterý
snídaně letecky (Praha)
108 990 Kč
cena za 13 dní (11 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Tokio a Ósaka – Soul – Praha s mezipřistáními
  • letištní taxy
  • 11 noclehů se snídaní v hotelech 4
  • 2 x oběd
  • přeprava zavazadel mezi Tokiem a Ósakou
  • transfery (autobus + šinkansen), v Koreji mikrobusy
  • program dle itineráře se vstupy
  • průvodce ESO travel (minimálně 16 osob)

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety
  • cestovní pojištění