Holbox & Mayské pyramidyProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY DO CANCÚNU / PLAYA DEL CARMEN: Ráno odlet z Prahy. Pozdě odpoledne přílet do Mexika na letiště v Cancúnu a transfer do Playa del Carmen do hotelu 3*, který leží v centru města, cca 55 minut jízdy z letiště. Ubytování a večer volný program.
2. den: PLAYA DEL CARMEN – HOLBOX: Snídaně, odjezd z Playa del Carmen, po cca 1,5 hodině příjezd do Chiquila a plavba lodí na ostrov Holbox, transfer do hotelu, ubytování se snídaní, volné odpoledne, koupání, seznámení se s okolím.
3. den: HOLBOX: Celý den volno, relax, možnost fakultativních výletů: za velrybími žraloky, se kterými můžete plavat i šnorchlovat, nebo výlet po ostrově golfovým vozítkem / návštěva ptačí rezervace (výlety nejsou zahrnuty v ceně).
4. den: HOLBOX: Snídaně, odpočinek na pláži nebo možnost fakultativních výletů: celoročně do rezervace Rio Lagartos za růžovými plameňáky nebo za velrybími žraloky, se kterými můžete plavat i šnorchlovat.
5. den: HOLBOX – EK BALÁM – MÉRIDA: Brzy ráno vyrazíme do přístavu a trajektem do Chiquilá, poté autem na pyramidy do Ek Balámu, V mayštině tento název znamená Hvězda jaguár, je to relativně malé naleziště, ale na vrcholu akropole se nalézá úchvatná obří plastika ve stylu Chenes, která zobrazuje významného vladaře tohoto království v momentě transformace. Poté následuje transfer do hlavního města státu Yucatán – Méridy. Ubytování v centru města v 3* hotelu, prohlídka večerní Méridy.
6. den: MÉRIDA – UXMAL – MÉRIDA: Snídaně v hotelu, odjezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými stavbami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Po skončení prohlídky Uxmalu následuje návštěva čokoládové farmy, následuje návrat do Méridy a noc v centru města v 3* hotelu.
7. den: MÉRIDA – CHICHÉN ITZÁ – PLAYA DEL CARMEN: Snídaně v hotelu, odjezd z Méridy do Chichén Itzá, největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatánu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Po prohlídce oběd bufetového stylu s yucatánskými specialitami včetně nápoje (pivo/nealko), následuje návštěva slavného cenotu Ik-Kil, poté transfer do Playa del Carmen v případě časových možností návštěva tequilerie spojená s výkladem a ochutnávkou tohoto slavného nápoje, v podvečer ubytování v 4* hotelu v Playa del Carmen (s bazénem) se snídaní cca 6 – 8 minut od moře nebo za příplatek v hotelu přímo na pláži all inclusive Reef Playacar 4*.
8. den: ODLET DO PRAHY: Dopoledne volno, koupání, 12:00 check out v hotelu, odpoledne transfer na letiště v Cancúnu, odlet do Prahy. (Nebo možnost prodloužení pobytu na Playa del Carmen.)
9. den: PŘÍLET DO PRAHY:

květen 2020

30.05. - 07.06.20 sobota - neděle
vlastní letecky (Praha)
75 990 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

červenec 2020

04.07. - 12.07.20 sobota - neděle
vlastní letecky (Praha)
Sleva 7% 82 990 Kč 77 190 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

srpen 2020

01.08. - 09.08.20 sobota - neděle
vlastní letecky (Praha)
Sleva 7% 82 990 Kč 77 190 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)
29.08. - 06.09.20 sobota - neděle
vlastní letecky (Praha)
Sleva 7% 75 990 Kč 70 690 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Cancún a zpět
 • letištní taxy
 • transfer z/na letiště v Cancúnu
 • českého/slovenského průvodce během poznávací části (5. – 7. den)
 • transfery
 • dopravu lodí Chiquilá – Holbox a zpět
 • vstupné do všech archeologických nalezišť
 • 7x ubytováni se snídaní v hotelech střední kategorie (Playa del Carmen, Holbox, Mérida)

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • stravování kromě uvedených snídaní
 • fakultativní výlety (velrybí žraloci, atd.)