Surinam - Francouzská Guyana - GuadeloupeProgram zájezdu

1. den: PRAHA - SURINAM: Odlet z Prahy do Surinamu. Transfer do hotelu, nocleh.
2. den: PARAMARIBO: Snídaně, následuje prohlídka hlavního města, které je prakticky celé postaveno ze dřeva, unikát a dědictví UNESCO. Nizozemci přinesli do džungle svoji, ale i indonéskou kulturu. Město se proslavilo jedinečnou směsicí národností a ras. Žijí zde indiáni, Číňané, Indové, Holanďané a kreolové v hluboké toleranci a respektu. To lze pozorovat i na různorodosti památek. Naleznete zde synagogu (Židé sem byli z Evropy vyhnáni v 16. století), vedle mešity dále krásný dřevěný katolický kostel svatého Petra a Pavla, který je zároveň největší dřevostavbou v Jižní Americe. Navštívíme také pevnost Fort Zeeland.
3. den: NP BROWNSBERG: Snídaně, následuje celodenní výlet do NP Brownsberg včetně lehkého trekingu. Jako bonus zažijete koupání ve vodopádech a fantastické výhledy do okolí. Večer návrat do Paramariba. Nocleh.
4. den: DANTA BAI - LEONSBERG: Snídaně. Odjezd do vesnice Danta Bai, ležící na břehu řeky Surinam. Během plavby uvidíte, jak probíhá život domorodců, kteří tráví většinu dne rybolovem, výrobou kánoí či šitím oděvů. Odpoledne odjezd do Leonsbergu na pozorování delfínů. Návrat do Paramariba.
5. den: SURINAM – FRANCOUZSKÁ GUYANA: Snídaně, odjezd lodí přes řeku Marowijne do Francouzské Guyany. Po přeplutí řeky se zastavíme v pohraničním městě St. Laurent du Maroni. Pokračování do města Kourou. Ubytování, volný čas, nocleh.
6. den: KOUROU - OSTROVY SPÁSY: Snídaně v hotelu a brzy ráno odjezd do Kourou - města, které zná celá Evropa. Právě zde leží kosmodrom Evropské kosmické agentury. Průvodce Vás seznámí s historií francouzských a evropských vesmírných letů. Pokračovat budeme v plavbě lodí na Ostrovy spásy. Byly tak pojmenovány proto, že se zde osadníci zachránili před malárií, a také před místními indiány. Projdeme se opuštěnými vězeňskými kobkami první trestanecké kolonie v režii Francouzů. Oběd na ostrově, odvážnější jedinci se mohou vykoupat, pokud jim nevadí občasná přítomnost žraloků. Odjezd do Cayenne, nocleh.
7. den: CAYENNE: Snídaně v hotelu. Prohlídka města Cayenne, jež je administrativním a obchodním centrem Francouzské Guyany. Mezi zajímavosti města patří pevnost Ceperou, náměstí Leopold Heder, Grenoble, des Palmistes, koloniální nemocnice, muzeum a radnice. Dále můžete navštívit místní trh. Večeře, nocleh v Cayenne.
8. den: CAYENNE – CAW: Snídaně v hotelu. Fakultativně možnost celodenního výletu do přírodní rezervace Kaw s projížďkou v typické kánoi piroque po řece Kaw. Rezervace je rájem ptáků. Můžete zde spatřit velké volavky, kormorány, papoušky, kolpíky růžové, anhingy americké a další druhy brodivého ptactva. Návrat do Cayenne.
9. den: CAYENNE - PARAMARIBO: Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Paramariba. Transfer do hotelu, ubytování a volné odpoledne, nocleh.
10. den: PARAMARIBO – CURACAO: Snídaně. Transfer na letiště a odlet na ostrov Curacao. Odjezd do hotelu, ubytování. Curacao je ostrov klidu, míru a pohody. Ostrov, který nikdy nepoznal války, tajfuny, tornáda či jiné živelné pohromy, stejně jako smog.
11. den: WILLEMSTAD: Po snídani krátká prohlídka Willemstadu, dále navštívíte vyhlídkové místo Sein Post Hill, Punda, jeskyni Boca Tabla, vesničku West Point. Během okružní jízdy ostrovem budete mít možnost si zaplavat v zálivu Knip a volný čas na oběd v restauraci Jaanchi’s (oběd není v ceně). Odpoledne návrat do hotelu. Nocleh.
12. den: CURACAO: Pobyt na ostrově Curacao. Tento vápencový ostrov leží blízko pobřeží Venezuely a patří do ostrovní skupiny Nizozemských Antil.
13. den: CURACAO: Pobyt na ostrově, relaxace. Jak už to u většiny karibských ostrovů bývá, hlavním lákadlem jsou zde bílé vyhlazené pláže s modravě průzračnou mořskou peřinou.
14. den: CURACAO - PRAHA: Transfer na letiště, odlet do Prahy.
15. den: PŘÍLET DO PRAHY:

srpen 2020

10.08. - 22.08.20 pondělí - sobota
snídaně letecky (Praha)
123 990 Kč
cena za 13 dní (11 nocí)

listopad 2020

13.11. - 25.11.20 pátek - středa
snídaně letecky (Praha)
123 990 Kč
cena za 13 dní (11 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu a letištní poplatky
  • místní přelety a letištní taxy
  • 13x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
  • veškeré transfery během okruhu
  • všechny prohlídky a vstupy dle programu
  • služby česky hovořícího průvodce (min. 12 osob)

Cena nezahrnuje

  • vízum do Surinamu (2x 25,– USD)
  • fakultativní výlety a vstupy
  • spropitné
  • cestovní pojištění