Hotel - poznávací zájezd Gruzie ***JEREVAN – GARNI – GEGHARD – JEZERO SEVAN – DILIJAN –TBILISI – MCCHETA – KAZBEGI – KACHETIE – GREMI – GURJAANI letecký poznávací zájezd na 9 dní/7 nocí • bohatý program, kouzelná příroda, památky a chrámy • vstupy dle programu v ceně • česky hovořící průvodce

Speciální nabídka: Nechcete si připlácet jednolůžkový pokoj? Zavolejte a najdeme Vám dvojici do pokoje.

Minimální počet účastníků: 10 osob.

Orientační časy letů: Praha Varšava 19:50 21:10
Varšava Jerevan 22:15 03:50 +1 (přílet druhý den)
Tbilisi Varšava 04:55 06:40
Varšava Praha 11:00 12:25

Program zájezdu

1. den: večerní odlet do Jerevanu.
2. den: přílet do hlavního města Arménie - Jerevanu v ranních hodinách, následuje návštěva destilérie koňaku Ararat . Po ochutnávce pěší prohlídka centra a ulice Abovyan, jedné z nejstarších a nejvýznamnějších ulic města, dále budova Národního historického muzea a Národní obrazárny. Po obědě (individuálně) nás čeká architektonický komplex Cascade se sochami od Botera a dalších umělců. Procházka bude zakončena v Parku Vítězství se sochou Matky Arménie a dechberoucím výhledem na růžové město Jerevan. Procházka po místním tržišti "Vernisáž". Ubytování v hotelu v centru města, individuální večeře a volný večer.
3. den: po snídani odjezd na pláně Araratu , kde se nachází klášter Khor Virap, 200 m od hranice s Tureckem, na nejbližším místě k bájné hoře Ararat. Možnost oběda (individuálně). Poté prohlídka kláštera Noravank , který je obklopen překrásnou horskou scenérií. Po cestě do Jerevanu zastávka ve vinařství ve vesnici Areni (možnost ochutnávky a zakoupení vín). Návrat do Jerevanu, večeře (individuálně), nocleh v hotelu.
4. den: po snídani odjezd do muzea rukopisů Matenadaran , poté odjezd ke klášteru Geghard ze 13. st. (UNESCO), který se skládá ze tří kostelů a hrobky vytesané do skály. Následuje prohlídka pohanského chrámu Garni – který jako jediný pochází z helénského období (postaven r. 77 n. l.). Poblíž chrámu se nacházejí ruiny královského paláce a lázní s unikátními mozaikami. Dále pokračuje cesta k jezeru Sevan (cca 1900 m n. m.) – největšímu jezeru Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Možnost oběda (individuálně). Odpoledne prohlídka kláštera Sevan, který se nachází na poloostrově, odkud je krásný výhled na jezero a okolní hory. K večeru přejezd do horského střediska Cachkadzor. Po cestě se ještě zastavíme u kláštera Kečaris. Možnost večeře (individuálně), ubytování a nocleh.
5. den: po snídani odjezd hornatou krajinou na hraniční přechod do Gruzie . Ráno ještě zastávka u opatství Haghartsin umístěného hluboko v lesích. Příjezd do hlavního města Gruzie - Tbilisi – okružní jízda městem. První zastávka bude u zbytků městské obranné zdi, kde je vagón historické koněspřežné dráhy Konka , pěšky si projdete centrum Tbilisi od historických lázní Abanotubani až k pevnosti Narikala , z níž se vám naskytne krásný výhled na celé město. Ubytování v hotelu, večeře s folklorním programem (v ceně), nocleh.
6. den: po snídani odjezd do starobylého města Mccheta zapsaného v UNESCO. Prohlídka tohoto města založeného před více než 4 tis. let začne zastávkou u kláštera Jvari z 6. stol. tyčícího se nad soutokem řek Mtkvari a Aragvi, jež je pravděpodobně nejstarším dochovaným klášterem v Gruzii. Od kláštera se naskytne krásný výhled na katedrálu Svetitskhoveli z 11. století (sloužila jako pohřební místo gruzínských králů a podle legendy je zde uložena košile Ježíše Krista), kterou následně navštívíte. Po procházce historickým centrem města následuje přejezd do města Ananuri . Prohlídka hradního komplexu na řece Aragvi a pevnosti a oběd (individuálně). Odpoledne přejezd do oblasti Kazbegi (asi 90 km), kde bude ubytování v hotelu a večeře u místní rodiny (v ceně).
7. den: po snídani odjezd do vesnice Stepantsminda (1700 m n. m.). Prohlídka starodávného kostela Gergeti Trinity (Svatá trojice) postaveného ve výšce 2127 m n. m. Při jasném počasí jsou úžasné výhledy na ledovce a pohoří Kavkazu na horu Mount Kazbeg , třetí nejvyšší vrchol Kavkazu (5047 m). Po obědě (individuálně) odjezd průsmykem Gombori do města Tsinandali na prohlídku rezidence, která patřila básníkovi Alexanderovi Chavchavadzemu. Následuje odjezd do Gremi , komplexu s královským hradem, zvonicí, kostelem Archandělů a vinným sklepem. Odjezd do vinařské vesnice Gurjaani , kde bude prohlídka soukromého vinařství Wine House Gurjaani. Zde se podíváte, jak se vyrábí víno dnes a jak se vyrábělo dříve. Ochutnáte také tradiční zákusek churchkhela. Večeře v tradiční restauraci s ochutnávkou vín a hudebním doprovodem (v ceně). Večer přejezd do města Sighnaghi, ubytování a nocleh.
8. den: po snídani prohlídka Sighnaghi , bývalého královského města zvaného pro svou romantickou atmosféru Město lásky. Poté přejezd ke klášteru Bodbe , kde je pochována Sv. Nina , která přinesla do Gruzie křesťanství. Po zastávce na oběd (individuálně) následuje návštěva unikátního skalního klášterního komplexu David Gareja , který se nachází při hranici s Azerbajdžánem a byl od 6. do 18. st. kulturním a vzdělávacím centrem oblasti. Odjezd do Tbilisi, večeře (individuálně), ubytování a nocleh.
9. den: ransfer v brzkých ranních hodinách na letiště v Tbilisi, odlet do Prahy.

říjen 2021

01.10. - 09.10.21 pátek - sobota
snídaně letecky (Praha)
34 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)

květen 2022

20.05. - 28.05.22 pátek - sobota
snídaně letecky (Praha)
34 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenky Praha – Jerevan, Tbilisi – Praha (do ceny letenky 8000,- Kč/os.), letištní taxy a poplatky, 7x ubytování v hotelích 2-3* nebo penzioneche se snídaní, 1 x oběd a 2 x večeři v Gruzii, degustaci koňaků a vín, výlety a vstupy do objektů a památek dle programu, transfery dle programu, služby místního průvodce, česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění CK dle zákona č. 159/1999

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (50 Kč/os./den), obědy (cca. 17 EUR) a večeře (cca. 20 EUR), nápoje, spropitné a další osobní výdaje
  • Změna programu vyhrazena