Indonésie - Magická příroda Sulawes a pohoda v opuštěném ráji ostrova SiladenTento zájezd je určen především milovníkům exotiky, kteří nemají v lásce přelidněná nejnavštěvovanější místa, ale přitom hledají tropickou přírodu, pohodu na písčitých plážích, koupání a k tomu poznávání zajímavostí. Vše, co si představíte pod pojmem "tropický ráj" najdeme totiž i na severu indonéského ostrova Sulawesi (Celebes) - bílé i černé písčité pláže, bohatý život korálových útesů v křišťálově čistém moři, sopky s kráterovým jezerem na vrcholu, bizarní pralesy s jedinečnou faunou a flórou i pozoruhodnou kulturu místních obyvatel. Ubytování je zajištěno na malém kouzelném ostrově Siladen, kde budeme ubytováni přímo na krásné pláži s úžasnými západy slunce v bungalovech se vším komfortem (vlastní sociální zařízení, klimatizace, lednička..), a dokonce zde budete 3x rozmazleni plnou penzí. Samozřejmostí je po celou dobu pobytu i náš český průvodce Vladimír Lemberk, který je autorem knížky o Sulawesách. Pro zájemce je možné zajistit i potápěčský kurz.

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR do JAKARTY, dle letového řádu ubytování a večeře.
3. den: snídaně, ráno odlet na ostrov SULAWESI do města Manado, transfer na ubytování, večeře.
4. den: celodenní volno na pláži s plnou penzí na ostrově SILADEN, kde si odpočineme po cestě. Můžete ochutnat i místní ořechy PILI, které jsou velmi bohaté na minerály a z kterých místní ženy dělají jedinečné koláčky.
5. den: po snídani krátký transfer na pevninu odkud se vydáme do centra etnika Minahasa v TOMOHONU, kterému místní říkají město květin, kde je možnost ochutnávky místních specialit (krysa, kaloň, krajta, ...), jezero TONDANO s rybářskými vesničkami a plovoucími domky, pozoruhodné pohřebiště se zdobenými sarkofágy waruga z 9. století u SAWANGANU, pěší túra (1,5 km) pralesem k vodopádu TUNAN s možností koupele ve studené vodě. Zpět na ubytování, večeře.
6. den: snídaně, přejezd na pevninu a mikrobusem k nádherným vodopádům KALI, po prohlídce a koupání se ještě zastavíme v městě MANADO. Město má velmi bohatou portugalskou, španělskou i holandskou historii. Největší zajímavostí je buddhistický chrám BAN HIN KIONG z počátku 19. století. Naleznete zde i čtvrtou největší sochu Ježíše Krista na světě (50 m). Odpoledne zpátky na ubytování, večeře.
7. den: snídaně, odpočinkový den s plnou penzí, fakultativně možnost lodního výletu s pozorováním delfínů. Naše úspěšnost je téměř 100 %, nalezení trvá obvykle 15 až 45 minut.
8. den: snídaně, transfer na pevninu, celodenní výlet do sopečné oblasti, unikátní tržnice (lokální "bushmeat"), pohodový pěší okruh pralesem kolem vulkanického jezera Linow s různobarevnou vodou a s horkými sopečnými jezírky, výstup na sopku MAHAWU (1 331 m) s kráterovým jezerem. Zpět na ubytování, večeře.
9. den: snídaně, celodenní výlet lodí na ostrov BUNAKEN (unikátní mořský park, zdejší korálové útesy patří k nejbohatším na světě), koupání v moři teplém až 29 °C, pohodová plážová idylka, možnost šnorchlování, procházka vesnicí rozdělenou na muslimskou a křesťanskou část. Lodí zpět na ubytování, večeře.
10. den: snídaně, transfer na pevninu, odjezd do rezervace TANGKOKO, odpoledne koupání na úžasných černých sopečných plážích, ubytování v blízkosti rezervace. Navečer menší trek do deštného pralesa s pozorováním nejmenších primátů - nártounů - s velkýma očima, nocleh a večeře.
11. den: snídaně, ranní safari v deštném pralese, kde se dostaneme až do těsné blízkosti skupin opic makaků černých. Pozorování zoborožců a dalších ptáků. Odjezd zpět na ostrov SILADEN.
12. den: poslední odpočinek, pohoda na ostrově s plnou penzí, po obědě fakultativně poslední přejezd lodí na ostrov BUNAKEN, kde strávíme pár hodin koupáním na úžasných bělostných plážích. Přejezd na Siladen, večeře.
13. den: po snídani přejezd na letiště Manado (podle času jednotlivých letů), odlet do ČR přes JAKARTU.
14. den: přílet do ČR.

duben 2021

15.04. - 28.04.21 čtvrtek - středa
vlastní letecky (Praha)
62 990 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)

říjen 2021

07.10. - 20.10.21 čtvrtek - středa
vlastní letecky (Praha)
62 990 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha – Jakarta a vnitrostátní zpáteční letenka Jakarta – Manado v max. výši 30 000 Kč, 11x ubytování, 8x polopenze, 3x plná penze, všechny výlety v programu (kromě fakultativních), transfery z letiště, lodní transfery na Siladen, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 840 Kč, do 80 000 Kč za 1 440 Kč