Thajsko tradiční i moderníToto království v jihovýchodní Asii, které si nikdy nepodrobili evropští kolonizátoři, proslavily ve světě turistiky především jeho nádherné pláže, avšak hrdý Siam nabízí mnohem více. Užijeme si kontrast rušných tříd a nablýskaných mrakodrapů s tradičními trhy v zapadlých uličkách, ale také s těmi plovoucími na řekách. Prohlédneme si ruiny bývalých královských měst, v divoké přírodě spatříme gibony a zoborožce, možná i slony. Nezanedbáme ani vyhlášenou thajskou kuchyni, vonící bazalkou, citronelou a koriandrem – samozřejmě formou ochutnávání, ale co třeba přiložit ruku k dílu a přípravu nejslavnějších pokrmů si vyzkoušet? A po tom všem si odpočineme u „povinného“ moře, a to na pláži ostrova Ko Chang.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Bangkok : přílet do Thajska, transfer do centra Bangkoku a program dle času příletu.
3. den: Bangkok : prohlídka thajské metropole – Královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy ; plavba k chrámu „ranních červánků“ Wat Arun – rušný život na řece Chao Phraya , rozlehlý barevný květinový trh Pak Klong Talad.
4. den: Bangkok : nenáročný cyklovýlet po tichých zákoutích ostrova Bang Kachao, přezdívaného „plíce Bangkoku“ – poklidný půlden mezi parky a ztichlými chrámy; odpoledne kurz vaření autentické thajské kuchyně .
5. den: Bangkok – Kanchanaburi: dopolední návštěva pověstného „vlakového“ trhu v Mae Klongu, který protíná funkční železniční koridor, víkendový plovoucí trh v městečku Amphawa; přejezd do Kanchanaburi, večer tradiční thajská masáž .
6. den: Kanchanaburi – NP Erawan : výlet vlakem po neblaze proslulé Železnici smrti v horské tropické krajině – most přes řeku Kwai; národní park Erawan se smaragdově zelenými tůněmi a sedmistupňovým vodopádem uprostřed džungle.
7. den: Kanchanaburi – Ayutthaya : přejezd do Ayutthayi – historický park s mnoha buddhistickými chrámy , pozůstatky metropole jedné z nejstarších a nejmocnějších říší JV Asie .
8. den: Ayutthaya – Lopburi – NP Khao Yai: ranní přejezd do jednoho z nejstarších thajských měst – návštěva „opičího chrámu“ Phra Prang Sam Yot , zřícenina starého královského paláce s výstavou historických šperků a khmerských soch; transfer do NP Khao Yai.
9. den:
10. den: Prachinburi – Ko Chang : přejezd (cca 4 h) do Tratu, trajekt na ostrov Ko Chang – ubytování a po zbytek dne odpočinek na pláži .
11. den: Ko Chang : odpočinek na plážích s možností výletů na okolní ostrovy či do džungle.
14. den: Ko Chang – Bangkok – Praha: rozloučení s mořem; odpoledne transfer trajektem a mikrobusem na letiště v Bangkoku – odlet do Prahy, přílet 15. den.

07.10. - 21.10.21 čtvrtek - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
66 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Bangkok–Praha (vč. všech poplatků)
  • pronajaté mikrobusy a 2x trajekt
  • 12x hotel *** se snídaní
  • vstupné do památkových a přírodních objektů dle programu
  • český odborný průvodce China Tours a místní průvodce
  • spropitné místním řidičům a průvodcům

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 8600 Kč