JÁCHYMOVSKO PAMÁTKY UNESCOZa hornickou tradicí.
Malebná příroda.

Poznávací zájezd s nenáročnou turistikou do hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, který zahrnuje oblasti v Česku i Německu a byl nedávno zapsán na seznam UNESCO. Na Božím Daru si účastníci musí vybrat mezi prohlídkou štoly nebo vycházkou po naučné stezce.

Program zájezdu

1. den: odjezd v ranních hodinách. Přesun do západních Čech. MĚDĚNEC – vycházka na stejnojmenný vrchol. Z vrcholu výhled. Možnost prohlídky Štoly Marie Pomocné. BOŽÍ DAR * ŠTOLA JOHANNES – možnost prohlídky štoly, byla vyhloubená v 16. století v lesích na Zlatém Kopci. Jedná se o zachovalý komplex historických důlních děl. Jsou zde podzemní komory velkých rozměrů. BOŽÍDARSKÉ RAŠELINIŠTĚ – alternativně lze absolvovat naučnou stezku. FICHTELBERG 1215 m – nejvyšší hora německé části Krušných hor, výhled.
2. den: JÁCHYMOV – městská památková rezervace, prohlídka jáchymovských památek a tříkilometrová vycházka po radonové stezce. KRÁLOVSKÁ MINCOVNA – muzeum obsahuje mnoho exponátů, projdete podzemí, seznámíte se s dobovou balneologickou ordinací. Objekt dříve sloužil jako královská mincovna. ŠLIKOVA VĚŽ – vyhlídka.
3. den: HORNICKÁ KULTURNÍ KRAJINA – možnost absolvování naučné stezky Blatenský příkop, která končí v Horní Blatné. Celkem 7 km – možnost krácení. HŘEBEČNÁ – hornické minimuzeum. HŘEBEČNÁ – malebná rekreační roztroušená obec. BLATENSKÝ VRCH 1024 m – samostatně stojící kamenná rozhledna, kruhový výhled. VLČÍ JÁMY – skalní rozsedlina s celoročním sněhem. HORNÍ BLATNÁ – historické jádro města patří k nejzachovalejším v Krušných horách, muzeum. OSTROV – areál Rudé věže smrti. Vycházka zámeckým parkem.

26.09. - 28.09.20 sobota - pondělí
snídaně autokarem
3 450 Kč
cena za 3 dny (2 noci)

Cena zahrnuje

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • večeře (příplatek: 320 Kč)