Pohodový týden - Pouští a pralesem k Viktoriiným vodopádůmUnikátně sestavený program umožňuje navštívit dvě opravdu velkolepé lokality bez dlouhých přejezdů! Zájezd začneme ve světoznámé poušti Namib, kde se projdeme po jedněch z největších dun planety. Mimořádně fotogenickou krajinu do detailu prozkoumáme a po zastávce v koloniálním Windhoeku v krátkosti přelétneme do Zimbabwe. Zde nás čekají pohodové procházky s výhledy na největší vodopády na světě, které doplní i okolní prales. Třetí, neméně zajímavou částí zájezdu je dvoudenní výlet do Botswany, kde zažijeme pravé africké safari v nedalekém NP Chobe. Kvalitní ubytování se snídaní je v Namibii zajištěno na poušti a v Zimbabwe přímo ve Victoria Falls. Na safari pak v lodžích s polopenzí. Navštivte snad to nejkrásnější z africké přírody v pohodovém tempu a bez zdlouhavých přesunů! Provází J. Ježek (v prvním termínu).

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do NAMIBIE.
2. den: přílet do WINDHOEK, dle letového řádu a možností hotelu přesun na ubytování. Nenáročná procházka hlavním městem NAMIBIE, jehož dominantou je koloniální CHRISTUSKIRCHE. Individuální volno, odpočinek na hotelu.
3. den: snídaně, pronajatým soukromým minivanem vyrážíme za prvními zážitky do opuštěné přírody. Pohádkovou krajinou pohoří NAUKLUFT MOUNTAIN budeme projíždět na jihozápad. Cestou si uděláme několik zastávek, abychom si výhledy dostatečně vychutnali. Dle aktuální situace možnost návštěvy záchranné stanice s GEPARDY. Ti se zde ve volné přírodě běžně vyskytují, nicméně jejich spatření mimo tyto stanice je spíše vzácné. Ubytování v resortu v bezprostřední blízkosti světoznámé NAMIBSKÉ POUŠTĚ.
4. den: snídaně, celodenní výlet do NAMIBSKÉ POUŠTĚ s několika příležitostmi pro pohodovou turistiku. Užijeme si panoramatické výhledy do fotogenické krajiny. Čeká nás návštěva "místního" ÚDOLÍ SMRTI, kde jsou vyprahlé bílé plochy v ostrém kontrastu s oranžovým pískem dun. Dechberoucí pohled doplní všudypřítomné akácie. Projdeme se po jedné z nejvyšší dun světa - "BIG DADDY DUNE" s úctyhodnou výškou 325 m. Výhledy z vrcholu budou zaslouženou odměnou za výstup! Návrat na ubytování.
5. den: snídaně, návrat do hlavního města WINDHOEK, dle chuti a zdatnosti skupiny případně s krátkou procházkou v horské krajině. Přesun na letiště, krátký přelet do ZIMBABWE. Ubytování ve VICTORIA FALLS, města jen 3 km vzdáleného od stejnojmenných největších vodopádů planety.
6. den: snídaně, návštěva zimbabwské části vyhlídek na VIKTORIINY VODOPÁDY na řece ZAMBEZI. Kromě neopakovatelných výhledů se můžete těšit i na pohodovou procházku v místním pralese, který řeku obklopuje. Uvidíme také obrovský BAOBAB umístěný u vyhlídkové cesty ZAMBEZI LOOP. Poté, co si dostatečně vychutnáme výhledy na vodopády, nás bude čekat ještě plavba po řece ZAMBEZI při západu slunce. Kromě drobného občerstvení a krásných výhledů se okolo nás možná objeví HROŠI. Stejně tak je možné zahlédnout exotická zvířata i na břehu.
7. den: snídaně, dvoudenní výlet na SAFARI v národním parku CHOBE. Nejprve přesun do BOTSWANY, a pak do samotné přírodní rezervace. V rámci programu nás čeká klasické safari v jeepech, ale také netradiční ŘÍČNÍ SAFARI na lodích. Ubytováni budeme v typických lodžích a v ceně je kromě snídaní i večeře. Na konci druhého dne se vrátíme zpět do VICTORIA FALLS.
9. den: po snídani překročíme VICTORIA FALLS BRIDGE a na druhém břehu řeky se octneme v ZAMBII. Dopoledne strávíme na vyhlídkách na VICTORIINY VODOPÁDY ze zambijské strany. Poté zbyde dostatek času na využití fakultativních aktivit jako let helikoptérou, bungee jumping, pěší safari nebo třeba večerní projížďku koloniálním vlakem s možností povečeřet s výhledy na řeku Zambezi jako v dobách britské koloniální slávy. Ostatní si mohou dopřát více času u vodopádů a vychutnat si zdejší neopakovatelnou atmosféru dosyta. Návrat přes hranici zpět na ubytování.
10. den: snídaně, dle letového řádu individuální volno, nákup suvenýrů, transfer na letiště ve VICTORIA FALLS. Odlet do ČR.
11. den: přílet do Prahy.

01.05. - 11.05.21 sobota - úterý
vlastní letecky (Praha)
74 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha – Windhoek/Victoria Falls – Praha a jednosměrný přelet Windhoek - Victoria Falls vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 000 Kč, 8x ubytování v hotelu/resortu/lodgích ve 2lůžkových pokojích s vl. soc. zařízením se snídaní, doprava pronajatým minivanem dle programu, výlet na safari v NP Chobe dle programu, 1x večeře, vstupy/vjezdy do přírodních rezervací v Namibii a Botswaně, informační materiály, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • ostatní vstupy (v Zambii a Zimbabwe), víza (orientační cena z r. 2020 je: Zambie cca 70 USD; Zimbabwe + Zambie cca 50 USD; Botswana cca 30 USD), ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč nebo do 80 000 Kč za 1 205 Kč