Vietnam a KambodžaToužíte nahlédnout do tajemných zákoutí Angkoru, jednoho z největších chrámových komplexů na světě? Strávit romantickou noc v zátoce Ha Long, kde se kdysi dávno měl podle pověstí zanořit drak? Spatřit slavné vodní loutkové divadlo či ochutnat pravé vietnamské závitky? Během této cesty toho stihneme ještě mnohem více. Kromě tří míst ze seznamu UNESCO navštívíme honosné císařské paláce i chrámy určené prostému lidu. Bohémskou atmosféru okusíme v Hoi Anu, o něco těsněji nám bude v podzemních tunelech Cu Chi. A že jste neslyšeli o koupání v Kambodži? Nechte se příjemně překvapit!
Velikost skupiny:

8–18 účastníků
Klima:

Klima v jihovýchodní Asii je poměrně složitá záležitost (střídavá protiběžná období monzunů v pevninské a ostrovní části) a mezi jednotlivými oblastmi jsou tak poměrně značné rozdíly. Pro tento zájezd jsou klimaticky vhodné všechny vypsané termíny – vždy jsou po trase místa, kde je počasí ideální, a místa, kde je o něco horší sezóna.
Podrobnosti o počasí v květnu .
Naše doporučení:


Záložka Něco navíc:

Stavba Angkor Watu byla inspirována hinduistickými mýty – v tomto případě legendou o stloukání oceánu mléka v dobách, kdy ještě bohové byli smrtelní. Jako "kvedlačka" při výrobě nektaru nesmrtelnosti sloužila hora Méru, kterou symbolizují právě vysoké věže chrámu.

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Hanoj : přílet, procházka starým městem – jezero Navráceného meče s Želví věží, chrám Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků , křivolaké uličky staré Hanoje.
3. den: Hanoj : prohlídka města – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu (symbol Hanoje), Mauzoleum Ho Či Mina , katedrála Sv. Josefa; večer slavné vodní loutkové divadlo .
4. den: Ha Long : zátoka Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou s možností koupání (dle počasí); vyhlídka na zátoku z jednoho z ostrovů; nezapomenutelný nocleh na lodi.
5. den: Ha Long – Hanoj: pokračování plavby zátokou – návštěva jeskyně Zázraků ; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.
6. den: Hue : bývalé hlavní město nazývané „městem harmonie“ , sídlo posledních vietnamských císařů – prohlídka areálu císařského paláce , tzv. Zakázaného města, chrám Thien Mu na břehu Voňavé řeky.
7. den: Hue – Hoi An: rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen ; přejezd přes Annamské hory do starobylého Hoi Anu – cestou jeskynní chrámy v Mramorových horách .
8. den: Hoi An : den v barevných uličkách starého města – japonský krytý most z 16. stol., ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací , staré obchodnické domy.
9. den: Hoi An – Tay Ninh – Saigon: přelet do Saigonu a výlet do tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných za vietnamské války; svatostánek Toa Thanh bizarního vietnamského náboženství cao dai , které uctívá řadu historických postav od Caesara až po Lenina.
10. den: Saigon – Siem Reap : prohlídka metropole jižního Vietnamu – koloniální francouzská architektura (stará pošta, radnice, katedrála Notre Dame), odpoledne přelet do Kambodže; večer khmerské taneční vystoupení s ochutnávkou místních specialit.
11. den: Angkor : celodenní prohlídka nejrozsáhlejšího archeologického komplexu na světě – slavný Angkor Wat , hlavní město Angkor Thom se Sloní terasou a chrámem Bayon s desítkami tváří vytesaných do kamene, chrám Ta Prohm zarůstající džunglí aj.
12. den: Siem Reap : druhý den v Angkoru – nejpropracovanější chrám Banteay Srei z narůžovělého pískovce a opomíjený Banteay Samre, dle času návštěva dalších chrámů či muzea, neopakovatelný západ slunce nad krajinou chrámů a džungle .
13. den: Siem Reap – Tonle Sap – Phnom Penh: ranní plavba po jezeře Tonle Sap s plovoucími vesnicemi; půldenní přejezd kambodžským venkovem do královského města Phnom Penhu.
14. den: Phnom Penh – Praha: celodenní prohlídka města s bohatým khmerským i francouzským dědictvím – Královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi, nábřeží na soutoku Mekongu a Tonle Sap , koloniální trhy, pahorek Wat Phnom ; noční odlet, přílet do ČR 15. den.
15. den: PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ KOH RONG Phnom Penh – Koh Rong : přejezd do přístavu Sihanoukville a transfer rychlolodí do rezortu na ostrově Koh Rong.
16. den: Ostrov Koh Rong : dvoudenní odpočinek na plážích Thajského zálivu – možnost masáží nebo vodních sportů.
18. den: Koh Rong – Praha: přejezd zpět na pevninu, návrat do Phnom Penhu a odlet domů, přílet do ČR 19. den.

srpen 2021

05.08. - 19.08.21 čtvrtek - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
74 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)
05.08. - 23.08.21 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky (Praha)
79 800 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

říjen 2021

14.10. - 28.10.21 čtvrtek - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
74 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)
14.10. - 01.11.21 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky (Praha)
79 800 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

listopad 2021

11.11. - 25.11.21 čtvrtek - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
74 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)
11.11. - 29.11.21 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky (Praha)
79 800 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Hanoj / Phnom Penh–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet (Hoi An–Saigon–Siem Reap)
 • 1x noční lehátkový vlak
 • 1x výlet lodí s noclehem (+ loď v prodloužení)
 • pronajaté mikrobusy
 • 10x hotel *** se snídaní (+ 4x v prodloužení)
 • 1x kajuta na lodi v zátoce Ha Long s plnou penzí
 • 1x večeře při khmerském představení
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • kambodžské vízum – 30 USD
 • vietnamské vízum – 1000 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 6800 Kč