Svatý Tomáš a Princův ostrovProgram zájezdu

1. den: PRAHA – LISABON - SVATÝ TOMÁŠ: Odlet z Prahy l. Přílet na Svatého Tomáše, transfer do hotelu, check–in. Večeře v hotelu. Jeden ostrov, jedno město, jedno hlavní město. Tropický ráj provoněný panenskými tropickými lesy, lemovaný úžasnými prakticky liduprázdnými plážemi a obydlený výjimečnými obyvateli.
2. den: PRINCŮV OSTROV: Snídaně. Transfer na letiště a odlet vnitrostátní linkou ze Svatého Tomáše na Princův ostrov, kde je druhá nejkratší letová dráha na světě. Ostrov čokolády, který je pravým pokušením a rájem! Idylické pláže s přízvučnými jmény jako banán, kakao, kafe, bujná vegetace, želvy, velryby, delfíni a ještě navíc božský klid ve své nejčistší podobě. Lokalita Bombom na Princově ostrově je opravdovým rájem! Představte si pohádkové pláže, kam lidská noha téměř nevkročila, plné vegetace, s vodou nasycenou vůní kakaa. A právě po kakau je pojmenován malý ostrůvek (Cacao) sousedící s ostrovem Príncipe. Po příletu přivítání a následný transfer z letiště do hotelu. Oběd v resortu. Odpoledne možnost pozorování želv, pěší turistika nebo možnost vydat se na rybolov mečounů (v závislosti na zvoleném termínu). Dále možnost šnorchlování, potápění, projiždka lodí nebo na Piroze. Večeře v hotelu.
3. den: PRINCŮV OSTROV: Snídaně. Volný program s možností procházky kolem ostrova. Nebo relaxace v areálu hotelu. Říká se mu hotel pana z měsíce (Homen de Lua). Majitel hotelu je Mark Richard Shuttleworth. Jihoafrický podnikatel, který se stal druhým vesmírným turistou a zároveň je také prvním občanem nezávislého afrického státu, který se dostal do vesmíru. Dále možnost šnorchlování, projižďka na Piroze. Oběd a večeře v hotelu.
4. den: SVATÝ TOMÁŠ: Snídaně, transfer na letiště odlet na ostrov Svatého Tomáše. Oběd v hotelu. Návštěva místního trhu. Transfer na jižní část ostrova následovaný večeří a noclehem v rustikálním pensionu, Roça de Sao Joao, jejímž majitelem je nejlepší kuchař na celém ostrově.
5. den: SVATÝ TOMÁŠ / ILHA DAS ROLAS: Snídaně v pensionu Roça de Sao Joao a transfer na ostrůvek, který leží na rovníku, Ilha das Rolas. Cestou se můžete kochat pohledem na vyhaslou sopku Pico de Sao Tomé. Transfer lodí na ostrůvek z vesničky Ponta Baleia. Check–in v hotelu Pestana Equator s welcome drinkem. Oběd. Odpoledne volný program, čas na poznání dalšího ostrova nebo relaxaci. Možnost potápění, dojít si z hotelu na rovník asi 30 minut nebo využít veškerého zařízení hotelu jako je bazén sousedící přímo s plazy, jacuzzi, projíždka na lodi, lov ryb. Hotel je soběstačný, pěstuje si plodiny a chová zvířata. Večeře v hotelu.
6. den: SVATÝ TOMÁŠ: Snídaně v hotelu, transfer lodi do vesničky Ponta Baleia. Návštěva domorodé vesnice, kde se dostanete přímo do místní kultury a pokračování na jih ostrova za nejkrásnějšími plážemi Svatého Tomáše až k Porto Alegre. Oběd a poobědový relax na pláži. Prohlídka sousedních pláží, noční pozorování želv (v závislosti na zvoleném termínu). Večeře v hotelu. Nocleh.
7. den: SVATÝ TOMÁŠ: Snídaně. Výlet do Mangrovového ráje, možnost pozorování opic. Transfer do hotelu. Oběd v hotelu. Odpoledne prohlídka města a návštěva továrny na čokoládu. Večeře v restauraci Dona TETE – říká se, ze zde dostanete nejlepší grilovanou rybu v celé západní Africe.
8. den: SVATÝ TOMÁŠ: Snídaně v hotelu. Transfer na sever ostrova s přestávkami ke koupání – Lagoa Azul, oběd Pousada Roça de Monte Forte, prohlídka kakaových plantáží. Cesta zpět, přestávka na focení a pozorování velryb z ECO lodge Mucumbli. V případě zájmu lze zajistit prohlídku jediného místního pivovaru v zemi ROSEMA, jehož pivo se z ostrova nesmí vyvážet a stává se tak jedinečným artiklem. Večeře v hotelu.
9. den: SVATÝ TOMÁŠ: Snídaně v hotelu. Transfer na centra ostrova, návštěva botanické zahrady a vodopádů. Oběd v restauraci Monte Cafe. Návštěva kávové plantáže, muzea a ochutnávka čerstvé kávy. Transfer zpět do hotelu. Večeře v hotelu.
10. den: SVATÝ TOMÁŠ – LISABON – PRAHA: Snídaně. Transfer do centra ostrova na Roça Bombaim s obědem, procházky džungli, vodopády. Návrat a transfer na mezinárodní letiště a následný odlet do Evropy.
11. den: PRAHA: Odpoledne přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.

duben 2021

29.04. - 09.05.21 čtvrtek - neděle
polopenze letecky (Praha)
127 500 Kč
cena za 11 dní (9 nocí)

srpen 2021

05.08. - 15.08.21 čtvrtek - neděle
polopenze letecky (Praha)
149 200 Kč
cena za 11 dní (9 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Lisabon – Svatý Tomáš
  • vnitrostátní letenka Svatý Tomáš – Princův ostrov – Svatý Tomáš
  • letištní taxy
  • 9x ubytování s plnou penzí v hotelech nebo penzionech 3* a 4* kategorie
  • program včetně vstupů a transferů
  • služby místního česky hovořícího průvodce (minimum 10 osob)

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety a vstupy mimo program
  • cestovní pojištění