Dovolená Itálie

Itálie - Sicílie - Cefalu Dovolená v Itálii - po tímto výrazem se skrývá mnohé. Italové jsou velmi otevření, bezprostřední a mají rádi společnost. V Itálii se pracuje proto, aby člověk žil. Každodenní malé radosti jsou důležitou součástí života, vše má svůj čas a nějak tak funguje přirozeným způsobem. Proto je každodenní procházka a popovídání i s cizími lidmi na ulici, či s přáteli během několikadenní pauzy na kávu velmi důležitá. Součástí italské kultury je dobré jídlo z těch nejkvalitnějších surovin. Víno, aperitivy, káva, pizza, šunka, rajčata, olivový olej, sýry, těstoviny,... to vše dosahuje vynikajcí kulinářské kvality.
Italské pláže jsou převážně písčité a jejich nejdelší pobřeží v Evropě omývá Jaderské, Jónské, Ligurské, Středozemní a Tyrhénské moře. Pláže jsou mnohdy oceňovány modrou vlajkou pro čistotu moře.
Itálie je kolébkou evropské historie, a proto zde můžete navštívit honosné památky Říma, ale také venkovská sídla Apulie. Velkým lákadlem jsou také proslulé Pompeje či romantické Benátky.
Mezi oblíbené italské lyžařské destinace patří Dolomiti Superski, kde si přijde na své každý lyžař.