Dovolená Malta

Dovolená na ostrově Malta (oficiálně Maltská republika) je pro zájemce o kulturní nádech atmosféry ve stylu řeckém či italském. Teplé podnebí s malým množstvím srážek umožňuje navštěvovat tuto zemi již od června až do konce září. Břehy Malty jsou omývány Středozemním mořem, Kde zejména ve středisku Mellieha je písčitá pláž a je to také místo vhodné pro výlety na okolní ostrůvky. Písčitá pláž je také ve středisku St. Julian’s.
Ve středisku Bugibba najdete skalnaté pláže, mnohdy upravované pro možnost pohodlnějšího ležení, ovšem doporučujeme s sebou molitanové karimatky a boty do vody.
Zájezd na Maltu si mohou užít také ti, co obdivují památky. Malta čítá mnoho památek UNESCO, zejména v bývalém hlavním městě Mdina, což je velmi tiché město s opravdu vznešeným duchem.
Na jižním pobřeží jsou pořádány výlety do Modrých jeskyní, kde má moře úchvatně tyrkysovou barvu, zejména v dopoledních hodinách. poté se můžete zastavit v městečku Marsaxlokk (čtěte marsašlok) s vyhlášeným rybím trhem s možností ochutnávky místních specialit.