Dovolená Mexiko

Dovolená v Mexiku je proslulá svými bělostnými písčitými plážemi omývanými Karibským mořem, mayskými, aztéskými a toltéckými kulturními památkami a vesničkami skrytými v džungli, pálivými jídly s fazolemi a krásnými přírodními zákoutími Yucatánu. Sezóna zde trvá od listopadu do konce května.
Pláže v Mexiku jsou například v městě Acapulco, kde je tou nejvýznamější pláž Playa Hornitos lemovaná různými bary a omývaná většími vlnami. Klidnější moře najdete na ostrově La Roqueta. Pro potápění v průzračně azurové vodě je nejlepší ostrov Cozumel s několika potápěčskými středisky. Pro dobrodružné a zvídavé povahy je tu poloostrov Yucatán posetý džunglí s různými překrásnými zákoutími k plavání a objevování kulturních památek. Břehy lemuje Mayská riviéra s bělostnými plážemi. Také se můžete vydat do rezervace Rio Lagartos za růžovo-oranžovými plameňáky a šnorchlovat s velrybími žraloky, což je nezapomenutelným zážitkem.
Tato exotická země nabízí výlety na mnohá historicky významná místa, jako je například Tula - kulturní centrum Toltéků s obrovskými sochami Atlantů držícimi na svých bedrech na vrcholu pyramidy "nebeskou klenbu", mayský pyramidový komplex Chichén Itzá, Teotihuacán s obrovskými pyramidami Slunce a Měsíce a mnohé další.