Dovolená Srí Lanka (Cejlon)

cejlonSrí Lanka leží na ostrově Cejlon v Indickém oceánu mezi Lakadivským mořem a Bengálským zálivem. Jsou zde místně výrazné klimatické rozdíly, které jsou dány rozsáhlými nížinami na pobřeží a ve vnitrozemí do 2524 metrů vysokým pohořím. V nejvlhčích oblastech (přes 3000 mm srážek) se daří svěžím deštným pralesům, zatímco v sušších severních částech země rostou odolnější monzunové lesy s cennými dřevinami jako je ebenové nebo tzv. atlasové dřevo. Ovšem k hezkým zážitkům patří průchod stáda z útulku slonů mezi stánky, když se jdou koupat do řeky.
Jižní je rušnější, ale zato velmi romantická, na západě ostrova můžete navštívit město Colombo a na východě naleznete klidnější a tradičnější atmosféru, kde jsou zde překrásné chrámy. Ve vnitrozemí stojí zato navštívit čajové plantáže, kolem kterých tečou peřejovité řeky, ale také národní parky a zapomenuté chrámy v džungli. Hlavním náboženstvím je budhismus a ostrov je zdoben sochami Budhhy, které stojí zato vidět, jako například 30 m vysokou pozlacenou sochu Buddhy v Dambulle.
Celoroční teplota vzduchu i vody se pohybuje okolo 29 °C. V každé části ostrova panuje období dešťů v jinou dobu. Díky tomuto znaku lze tvrdit, že Srí Lanka je ideální místem pro návštěvu kdykoliv během roku – jen je třeba si vybrat správnou lokalitu.