Dovolená Thajsko

shutterstock_289362893 Dovolená v Thajsku je ideální pro prožití poznávání krajiny, kultury a kuchyně této svérázné země. Hlavním městem je Bangkok, který leží ve středu země, mezi severní a jižní částí poloostrova. Původně byla však hlavním městem nedaleká Ayutthaya, která byla napadena agresivními Barmánci, kteří sousedí s Thajskem na severu a dodnes jsou velmi nebezpeční i pro turisty procházející se severními lesy v sousedctví Barmy. V severní části je ale bezpečno v oblasti Chang Mai, kde leží buddhistické chrámové komplexy v horách. Zde také můžete navštívit a vykoupat se v kaskádovitých jezírcích s většími i menšími vodopády. Plavou zde menší i větší rybky, které vás budou v jezírkách prohánět a chtít Vás jemně okusovat - tyto rybky plavou v akváriích v místních masážních salónech a slouží jako přírodní pedikůra :) Můžete zde potkat také ve vyšších polohách opice a mimo cesty také hady (anakonda,...), proto není záhodno z nich scházet.
Malebná krajina rýžových, či ananasových políček s palmami jako z obrázku se rozprostře před očima turistům projíždějícím vnitrozemím k jižním plážím na ostrovech Phuket, Kho Phi-phi, Kho Lantha a Kho Samui. Nezapomenutelné západy slunce, výlety na loďkách na místní ostrůvky se šnorchlováním a obědem s mořskými plody, různé diskotéky na plážích za svitu měsíce, to vše nabízejí subtropické ostrovy jižního Thajska.
Thajská kuchyně se směrem ze severu na jih stává čím dál více pálivější vlivem ostřejšího chilli koření (papriček), nicméně, Thajci svou kuchyni umí připravit a pálivá chuť nikdy nepřebije chuť jídla. Doporučeníhodné jsou Shrimps (krevety) v kokosové omáčce s chilli a s rýží.
Najíst se můžete bez obav kdekoliv, kde jedí místní obyvatelé, třeba i ve stánku na ulici se najíte královsky (dostanete velkou porci chutného jídla, ikdyž na umělohmotné židličce a s umělým příborem:) za 20 Kč.